Wyciskarka Hurom GD - recenzja

News

hurom GDChoć Hurom GD zazwyczaj jest urządzeniem promowanym jako wyciskarka do soków, znacznie bliższe prawdy jest stwierdzenie mówiące o tym, że mamy w tym przypadku do czynienia przede wszystkim z urządzeniem wielofunkcyjnym, które może sprawdzać się także jako robot kuchenny nie tylko przygotowujący soki, ale i mielący.

hurom GD urządzenie wielofunkcyjneCo ciekawe, urządzenie radzi sobie jednakowo dobrze bez względu na to, czy w centrum naszego zainteresowania znajduje się sól gruboziarnista, pieprz, czy też mięso. Wyzwaniem nie jest też dla niego tak zwany makaron typu nitki, lub spaghetti, został bowiem wyposażony w specjalne końcówki, które pozwalają na jego przygotowanie.

Miłośnicy smacznych przekąsek mogą za jego pośrednictwem przygotować również pałeczki chlebowe, a choć pojawia się konieczność zmienienia w tym celu końcówki, sama czynność jest prosta i wykonywana w intuicyjny sposób.

Hurom to również rozwiązanie, które pozwala nam cieszyć się świeżo zmieloną kawą. Testy wyciskarki najlepiej przeprowadzać jednak na owocach, wtedy bowiem ich wyniki są najbardziej miarodajne. Przykładowo, z dwóch soczystych pomarańczy można bez trudu uzyskać dwie niepełne szklanki soku, a podobnie satysfakcjonujące efekty przynosi test jabłek, choć te muszą zostać wcześniej pokrojone na ósemki tak, aby wielkość owoców nie stanowiła niepotrzebnego utrudnienia dla urządzenia. Krojenie jest wskazane również w przypadku marchewki oraz buraków, wysiłek ten jednak szybko się zwraca, można bowiem uzyskać imponujące ilości soku nie obawiając się jednocześnie, że nasze działania staną się problematyczne dla dalszego funkcjonowania urządzenia.

Tak w jednym, jak i w drugim przypadku urządzenie zaskakuje również dlatego, że sam proces pozyskania soku jest wyjątkowo szybki. Wyciskarka radzi sobie również z zadaniem polegającym na przygotowaniu soku z naci pietruszki. Oczywiście, choć urządzenie posiada szereg innych zastosowań, przygotowanie mięsa zaraz po wyciśnięciu soku z owoców i warzyw mogłoby okazać się dość ryzykownym przedsięwzięciem.

Przed wykonaniem czynności, które różnią się między sobą tak zasadniczo, konieczne jest zarówno dokładne umycie, jak i wysuszenie urządzenia, jeśli jednak możemy pochwalić się pewną wprawą w tym zakresie, możemy mieć również pewność, że nie zajmie nam to wiele czasu.

hurom gd do mielenia przyprawZdolność do mielenia przypraw jest zresztą jednym z największych atutów wyciskarki Hurom i może zaskoczyć pozytywnie nawet te osoby, które mają dość duże wymagania w tym zakresie. Solidna jakość daje o sobie znać także podczas mielenia mięsa, choć wiele innych urządzeń tego typu nie radzi sobie z takim testem najlepiej.

Przygotowanie makaronu może okazać się zadaniem szczególnie przyjemnym nie tylko dlatego, że mamy do czynienia z rozwiązaniem wyposażonym w bogaty wybór końcówek. Nie można nie docenić i tego, że sam proces gniecenia ciasta, który często zniechęca nas do robienia makaronu, tu nie jest wymagany, urządzenie radzi sobie bowiem wyjątkowo dobrze również z tym wyzwaniem. Wszystko to sprawia, że zakup Hurom GD może okazać się rzeczywistym ułatwieniem w każdej kuchni.,