Sokowirówka czy wyciskarka - jaki sprzęt wybrać, by cieszyć się smakiem zdrowych soków?

News

Świeże soki nie tylko dla najmłodszych

Smak przygotowywanego samodzielnie soku docenią dorośli i dzieci. Niektórzy uważają, że odpowiedni sprzęt do wyciskania soku to luksus, ale raczej również większość zgodzi się z tym, że nie są one w stanie zastąpić takich, które przygotowujemy w domu. Dlatego dobrze mieć urządzenie, które ułatwi nam to wyciskanie soku. Zanim będziemy się decydować na kupno warto tą kwestią się nieco zainteresować i dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat. W ten sposób ta nasza wiedza będzie odpowiednio duża, by ostatecznie podjąć racjonalną decyzję.

Poszczególne modele różnić się będą jakością wykonania i na tej podstawie uda się podjąć decyzję. Decydując się na samodzielne przygotowywane soków należy również zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i potrzebami, ponieważ wtedy łatwiej wybrać będzie sprzęt dopasowany do tego co my lubimy.

Wyciskarka czy sokowirówka?

Jeśli chcemy mieć urządzenie doskonałe warto brać pod uwagę różne kwestie. Przede wszystkim kierujemy się radami i wtedy wybór jest łatwiejszy. Sok z wyciskarki jest inny niż te z sokowirówki. Ten z wirówki jest klarowny, ponieważ miąższ owoców nie będzie dostawał się przez sitko. Natomiast w wyciskarce miąższ jest praktycznie suchy i dostajemy bardzo mętny, naturalny sok z cząsteczkami owoców. ze względu na budowę sokowirówka nie daje możliwości takich jak wyciskarka, gdy chodzi o przygotowane soku z warzyw liściastych i owoców jagodowych. Do tego idealnie nadaje się wyciskarka i będzie się ona bardzo dobrze sprawdzać. istotnym parametrem decydującym o wyborze będzie ilość produktu jaką można przerabiać.

Działanie wyciskarki

Sokowirówka ma tutaj większą wydajność i jest takim urządzeniem, dzięki któremu będzie można przygotować dużą ilość soku. Modele z sitem, gdzie gromadzi się miąższ mają jednak ograniczone możliwości, ponieważ po prostu zatkają się w pewnym momencie. Wyciskarka będzie pracować wolniej, ale dzięki temu wyciska miąższ praktycznie do sucha i dzięki temu uda się uzyskać z niego więcej tego cennego soku. Dla wielu osób przy wyborze urządzenia ważna będzie łatwość jego czyszczenia. To element, na jaki musimy zwracać uwagę. Przy wirówkach to czyszczenie zajmuje sporo czasu, wyciskarka jest tutaj urządzeniem lepszym.