Porównanie wyciskarek – wyciskarka marki Hurom: 2 generacja

News

hurom 2 generacjaPrzetestowaliśmy modele 2 generacji wyciskarek marki Hurom.

klarowność soku huromKlarowność soku, jaki uzyskujemy z nich jest dużo większa, sok taki jest wręcz jedwabisty, bez żadnych wyczuwalnych cząstek warzyw lub owoców. Silniki wyciskarek Hurom 2 mają moc 150W, więc są to parametry identyczne jak w przypadku Hurom 1. Taka sama jest także liczba obrotów na minutę, więc pod względem podstawowych cech technicznych nie różnią się między sobą. Zatem i jakość soku jest taka sama jak w przypadku modeli HF i HG1, ponieważ to właśnie od ilości obrotów na minutę zależy ile mamy składników odżywczych w przygotowanym napoju.

Wyciskarka w trakcie pracy nie wytwarza zbędnego ciepła i się nie nagrzewa, a tym samym nie nagrzewa się także sok, więc sok jaki uzyskamy jest najwyższej jakości smakowej i odżywczej, ponieważ zawiera maksymalną, możliwą ilość witamin, minerałów, enzymów i antyoksydantów, które zawarte są w składnikach użytych do produkcji soku.

W modelach 2 generacji wprowadzono jednak kilka zmian, które wpływają na szybkość i komfort pracy z nimi, oraz cieszą się uznaniem konsumentów. Największą zmianę można zauważyć w budowie misy na sok, ponieważ został powiększony otwór, którym zostaje wyrzucona pulpa z wyciskarki.

czyszczenie wyciskarki huromTa zmiana znakomicie się sprawdza podczas wyciskania soku, ponieważ o niebo szybciej pozbywamy się pulpy, ale także w trakcie mycia łatwiej jest wyczyścić całe urządzenie. Nie trzeba koniecznie, jak w przypadku urządzeń 1 generacji, używać szczoteczki do czyszczenia otworu, ponieważ jest on na tyle duży, że można go wyczyścić ręcznie.

Model 2 generacji w ogólnej konstrukcji jest dużo łatwiejszy do czyszczenia i konserwacji, ponieważ ma mniej miejsc w których może zostać pulpa, a do tego w samym urządzeniu zostaje dużo mniej odpadu niż w działo się to w przypadku urządzeń 1 generacji. Zastosowanie szczoteczki do czyszczenia wnętrza urządzenia jest w dalszym ciągu konieczne, jednak w dużo mniejszym stopniu niż we wcześniejszych urządzeniach.

W wyciskarce 2 generacji zostało wprowadzone także ulepszone sito, bez nierówności jakie były charakterystyczne dla wcześniejszych modeli oraz bez otworu. Największą jednak modyfikacje przeżył wałek ślimakowy, który wyposażony został w dwa, tzw. liście tnące, które zaczynają rozdrabnianie produktów od razu po ich wrzuceniu. Następnie dochodzi do właściwego wyciskania soku, co okazało się dużo bardziej wydajniejsze niż przy wałkach zastosowanych w 1 generacji, gdzie mieliśmy tylko jeden liść tnący.

Taka wyciskarka jest także bardziej wydajna, ponieważ posiada więcej kanałów które służą do wyciskania soku. Wałek wyposażony w dwa liście tnące radzi sobie znakomicie z roślinami liściastymi, nasionami, trawami pszenicznymi czy ziołami, a ilości soku jakie wydobywamy z tego urządzenia to o 30 do 40% więcej niż w przypadku wyciskarek 1 generacji. Ta wyciskarka jest godna polecenia każdemu, piękny design, prosta obsługa, łatwa w czyszczeniu i olbrzymia wydajność, to cechy jakie są warte urządzeń z najwyższej półki.