Porównanie wyciskarek – wyciskarka marki Hurom: 1 generacja.

News

wyciskarki hurom porównaniePorównamy wyciskarki marki Hurom, 1 generacji, a konkretnie modele HB i HE wraz z HF, HG oraz HH.

Ostatni model, HH, łączy w sobie po troszkę detali z każdego innego modelu, HB i HE różnią się praktycznie tylko budową zewnętrzną i linią konstrukcji, a o modelach HF i HG można praktycznie powiedzieć to samo, że różni je tylko nowoczesny design, o jaki zadbali konstruktorzy.Jeśli przyjrzymy się bliżej wszystkim parametrom, to modele HB i HE, to w praktyce te same cechy praktyczne wyciskarek, różniące się niewiele pod względem zmian technicznych, które wpływają na pracę urządzenia.

hurom wyciskarka HFOdnośnie modeli HF i HG, zostały one specjalnie oznaczone w taki sposób, aby zaznaczyć wspaniałą pracę projektantów nad nowa linią kształtu, ponieważ parametry tego modelu zostały praktycznie bez większych zmian. Model HF, to urządzenie wykonane ze stali szczotkowej pięknie się prezentujące w kuchni, dzięki któremu wyciskanie warzyw i owoców stanie się prawdziwa przyjemnością również dla oka, a model HG zachwyci opływowym i smukłym kształtem, który stanie się ozdobą w każdej kuchni.

Wyciskarka Hurom HH, to model który pracuje z prędkością około 80 obrotów na minutę, czyli podobnie jak modele HB i HE. Dołączony do niego pojemnik na soki nie różni się od tego który maja modele HG i HF. Szczegół którym się najbardziej między sobą różnią, to brak drugiego sita, i jest to jedyna wyciskarka, która nie posiada tego dodatkowego elementu. Drugie sito jest dodane po to, aby cedzić gęściejsze składniki, co sprawdza się w wielu przypadkach wyciskania twardszych owoców i warzyw. Wyciskarka ta w trakcie pracy jest dosyć cicha i szybka, a testując na niej produkcję poszczególnych soków, doszliśmy do ciekawych obserwacji, którymi chcemy się podzielić.

Przede wszystkim świetną opcją jest możliwość mieszania soków w pojemniku na soki, co sprawiło, że uzyskaliśmy ciekawą kompozycję soku z jabłek, pomarańczy i marchwi. Sok jabłkowy był klarowny, niezbyt gęsty, nie miał dużej ilości drobinek miąższu. Sok z pomarańczy, bo te poszły na pierwszy ogień, uzyskaliśmy błyskawicznie i bez żadnych problemów. Następnie do wyciskarki trafiła marchewka, aby wymieść pozostałości po pomarańczy, i z całą pewnością można powiedzieć, że sok jaki uzyskaliśmy smakował wyśmienicie i zachwycał swą delikatnością.

hurom wyciskarka sok z buraków

Nie można stwierdzić żadnych niedoskonałości aromatycznych i smakowych, jedyne co dało się zauważyć to maleńkie cząstki marchewki, które najprawdopodobniej przedostały się przez mechanizm obrotowy, w jaki jest wyposażona wyciskarka. Wyciskarka przeszła także pozytywnie test przy wyciskaniu buraków - sok uzyskany był dosyć szybko i praca wyciskarki nie została niczym zakłócona.

Wszystkie modele 1 generacji marki Hurom sprawdzają się w praktyce, wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i technologią wytwarzania soków.