Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne cz II

News

sok z cytrynSok z cytryn

Cytryny mają najwięcej witaminy C ze wszystkich owoców cytrusowych. Mają również sporo błonnika, ale nie ma w nich tłuszczu oraz sodu. Sok z cytryny jak się szacuje będzie hamował wchłanianie tłuszczu z pokarmu. Skóra cytryny będzie bogata w naturalne składniki roślinne, fitoskładniki, które określa monoterpenami. Dzięki nim można hamować rozwój komórek rakowych oraz da się walczyć z już istniejącymi nowotworami. Cytryny tak jak wszystkie cytrusy charakteryzują się tym, że są mocno soczyste, miękkie i dlatego będzie w stanie poradzić sobie z nimi każda wyciskarka. Oczywiście przed wyciskaniem trzeba je obierać. Sok z cytryn jest bardzo kwaśny, dlatego najlepiej dodać do niego wody. Można też mieszać go z innymi warzywami i owocami.

sok z figiSok figowy

Może być stosowany w leczeniu hemoroidów i niektórych chorób nowotworowych między innymi raka skóry. Zaleca się je przy astmie i cukrzycy. Figi mogą być pomocne przy leczeniu nudności i bólu głowy. Nie rosną w naszym klimacie i niekiedy trudno będzie je kupować. Jeśli uda się je zdobyć będzie można robić z nich smaczny sok dołączając do soku z jabłek czy innych owoców. Można także robić z funkcją homogenizacji smaczny dżem figowy.

Sok z granatów

sok z granatówSok z granatu ma bardzo wiele różnych zalet. Wpływa na wygląd i wytrzymałość skóry, wzmacnia mięśnie i podnosi wytrzymałość organizmu. Można dzięki niemu redukować tkankę tłuszczową i walczyć z istniejącymi zmarszczkami. Oczekiwać można lepszego wzroku oraz ochrony przed osteoporozą. Łatwiej będzie ją leczyć, kości nie powinny się łamać. Można oczekiwać większej elastyczności stawów, mniejsza będzie częstotliwość oddawania moczu, poprawione trawienie. Sok wpływa na leczenie problemów z bezsennością czy kłopotami z nieregularnym cyklem miesiączkowym, dzięki czemu można oczekiwać lepszej stabilności emocjonalnej oraz stanu psychicznego. Sok jest skuteczny w leczeniu zaburzeń związanych z artretyzmem oraz menopauzą. Wyciskarki radzą sobie z granatami całkiem dobrze. Można tutaj wykorzystywać zarówno modele poziomie jak i pionowe. Jeśli chce się wycisnąć granat należy wydobyć z niego pestki otoczone miąższem i wyrzucić łupinę.

Sok z grejpfrutów

Sok z grejpfrutów To sok, który wpływa pozytywnie na odporność organizmu. Można korzystać z dużej ilości witaminy C, której w tych owocach również jest wiele. Chronią one przed komórkami rakowymi i nowotworami. Lepsze trawienie oraz brak problemów z krwawiącymi dziąsłami to kolejna zaleta takiego soku. Grejpfruty są pomocne w przypadku kaszlu czy grypy właśnie ze względu na dużą ilość witaminy C. można oczekiwać, że będą również pomocne w redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszą zły cholesterol i wyregulują poziom cukru we krwi. Podobnie jak inne owoce cytrusowe nadają się praktycznie do każdej wyciskarki. Oczywiście przed wyciskaniem należy je obrać. Do wyciskania wybrać można sprzęt marki Sana, który doskonale sobie poradzić z nimi również w momencie, gdy nie będą wcześniej obierane.