Jak wybierać owoce i warzywa do wyciskarki

News

owoce i warzywa na sokOsoby, które weszły w posiadanie wyciskarki nie mogą się już doczekać pierwszych praktycznych testów tego urządzenia. Nie oznacza to jednak, że jego wykorzystanie nie wymaga posiadania pewnej wiedzy. Na pierwszy plan wysuwa się tak, która dotyczy samych owoców i warzyw przeznaczanych na soki.

owoce sezonoweZaleceń, które należy brać sobie do serca jest co najmniej kilka, na pierwszy plan wysuwa się jednak bez wątpienia to, aby kupować je przede wszystkim w sezonie. Te, które pojawiają się w naszych sklepach poza sezonem na ogół pochodzą z dalekich krajów, a tym samym mają do pokonania naprawdę długą drogę, zanim do nas trafia. Co więcej, gdy są zbierane i wysyłane zazwyczaj nie są w pełni dojrzałe, co nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ich smak, ale i na inne właściwości.

Kiedy wybieramy owoce, tak w sklepie, jak i na straganie, powinniśmy pamiętać o tym, aby kierować się wszystkimi zmysłami. Duże znaczenie ma nie tylko wygląd, ale również zapach. Jeśli liczymy na udane soki i napoje, musimy znaleźć nasze owoce. Poszukiwania mogą być długie, jeśli jednak będą uwieńczone sukcesem, trudno nam będzie ukryć zadowolenie z efektu końcowego.

Jeśli mielibyśmy wskazać na argumenty przemawiające przeciwko zakupowi konkretnego owocu, jednym z najważniejszych byłaby z pewnością pleśń. Należy poświęcić szczególną uwagę jej poszukiwaniom i nigdy nie kupować zainfekowanych owoców. Nie oznacza to jednak, że mamy wybierać jedynie najbardziej dostojne okazy. Owoce powinny wyglądać naturalnie, a nie wyróżniać się swoim wyglądem i wielkością. Wskazane jest też zwracanie uwagi nie tylko na plamy i obicia, ale również na różnego rodzaju otarcia skórki, stanowią one bowiem najlepszy dowód na to, że sposób zabezpieczenia owoców pozostawia wiele do życzenia.

wybór owoców na sokSkutecznym sposobem na wejście w posiadanie owoców smacznych jest tez ich ocenianie po zapachu. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku, w którym zapach dojrzałych owoców jest dość charakterystyczny. Czasem pomocny okazuje się również dotyk, choć podstawowe zasady dobrego wychowania nakazują, aby tego rodzaju test był wykonany delikatnie. Dotyk pomoże nam ustalić, jak świeży jest owoc.

Warto też pamiętać, że owoce oferowane luzem są zawsze bardziej wartościowe od tych, które są zapakowane zarówno w pojemniki, jak i w folie. Trudno przecież zapominać o prawidłowości, która mówi o tym, że jeden zgniły owoc jest wystarczający, aby zainfekować kilka innych. Podczas przygotowywania soku najlepiej posiłkować się świeżymi owocami oraz warzywami, przechowywanie sprawia bowiem, że zawarte w nich soki wysychają.